ANDERSONO SAPNAS (Alavinis kareivėlis) | Panevėžio lėlių vežimo teatras | Lietuva

Lietuva

  • Amžius 4+
  • Trukmė45 min.
  • Vieta – Kamerinio teatro salė

Režisierė – Oksana Dmitrijeva (Ukraina)
Dailininkė – Natalija Denisova (Ukraina)
Vaidina – Margarita Kiseliova, Marija Patokova, Igoris Ignatenko, Aleksandras Železnovas, Stanislavas Alochinas

Tai istorija apie netobulą ir „neišbaigtą“ Alavinį kareivėlį, kurio niekaip neapleidžia mintys apie pačią gražiausią ir nepaprasčiausią Baleriną. Spektaklis sukurtas legendinio danų pasakų kūrėjo H. K. Anderseno pasakos „Alavinis kareivėlis“ motyvais. Alavinių kareivėlių rikiuotę nulipdė iš alavinio šaukšto. Deja, paskutiniam, dvidešimt penktajam, alavo pritrūko. Tad jis turėjo tik vieną koją. Toks kario trūkumas nekliudė narsumu prilygti savo ginklo broliams. Tiesa, ryžtingai tikėdamas savimi Alavinis kareivėlis patirtais gyvenimo iššūkiais pranoko visą karių būrį. Įsimylėjęs įstabaus grožio, į save panašią, ant vienos kojos šokančią baleriną, jis ištveria daugybę negandų ir kliūčių.

H. K. Andersenas, vertinęs gyvenimą vaiko, poeto, filosofo žvilgsniu, kūrė pasakas, kuriose gausu vaiko psichologijos aspektų. Jo kūryboje daiktai, gyvūnai, augalai yra sužmoginami, o už jų visai nevaikiškų ydų slypi gyvenimo ir žmonių santykių esmė, gailestingumas ir liūdesys dėl gyvenimo netobulumo.

Panevėžio lėlių vežimo teatras

Panevėžio lėlių vežimo teatras, gimęs prieš 35-erius metus, pirmiausiai siejamas su jo įkūrėju Antanu Markuckiu. 1986 metais jis subūrė lėlininkų entuziastų grupę – tai buvo didelio ir sunkaus darbo pradžia. Šiandieną Panevėžio lėlių vežimo teatras – vienintelis toks teatras Europoje!

Kiekvieną vasarą pasikinkęs du arklius kolektyvas išvyksta į gastroles po Lietuvos kaimus ir miestelius. Kiekvienais metais pasirenkamas vis kitas maršrutas bei kitas Lietuvos regionas. 

Kas dvejus metus teatre organizuojamas tarptautinis lėlių teatrų festivalis “Lagaminas”, į kurį susirenka lėlininkai iš daugelio šalių.

Taip pat kas dvejus metus Panevėžio lėlių vežimo teatras organizuoja tarptautinį lėlių teatrų festivalį „Lėlė gatvėje“, kurio metu džiugina panevėžiečius ir Panevėžio svečius lėlių teatro spektakliais miesto erdvėse, tiesiog gatvėje.

Panevėžio lėlių vežimo teatras užsiima lėlių teatro populiarinimu ir mėgėjų tarpe. Organizuoja jau tradicija tapusį „Molinuko teatro“ lėlių teatrų mėgėjų festivalį.

Panevėžio lėlių vežimo teatre spektaklius stato profesionalūs režisieriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Lietuvos teatrinę kultūrą pristatęs Danijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Latvijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Belgijoje, Moldovoje teatras įvertintas daugybe apdovanojimų.

Meniu