Spektaklis ANIMARE | Japonų šešėlių teatro spektaklis 

Japonija

Spektaklis be žodžių

  • Amžius  5+
  • Trukmė – 1 val.
  • Vieta –Didžioji salė, Kauno valstybinis lėlių teatras

Režisierius / prodiuseris Goto Kei
Muzika Ishikawa Hiromitsu
Scenografija Saito Koki
Kostiumai  Nakaya Keiko
Scenos vadovas Sugimura Koyo („Mars A Sol“)
Garsas Tsudo Mamoru (Sound Method)
Apšvietimas – „Ryumae Lighting Office“
Šešėlio meno vadovas – Goto Kei
Šešėlių menas – Kakashiza meno skyrius, Oda Junji („Design Bee“)
Produkcijos vadovė  Iida Shuichi

Kiekvienas iš mūsų tikrai pamename, kaip bent kartą vaikystėje žaidėme kurdami rankų šešėlių figūras. Teatras “Kakashiza” šią techniką išplėtojo ir ėmė taikyti profesionaliai. Jų spektakliuose pagrindinį vaidmenį vaidina šviesa ir šešėlis, meistriškai kuriami aktoriaus rankų ir kūno judesių dėka. Tokiu būdu stebuklingai atgimsta įvairios ir mums puikiai pažįstamos formos bei gyvūnai. 

Šį kartą šešėlių teatras “Kakashiza”  pristatys spektaklį “Animare”, kuriame rankų šešėlių žaisme atkurti gyvūnai pasakoja meilės ir humoro kupiną istoriją. 

Teatras „Kakashiza“

Teatras „Kakashiza“ yra pirmasis profesionalus šiuolaikinis šešėlių teatras Japonijoje. Jis buvo įkurtas 1952 m. ir pavadintas NHK (Japonijos transliavimo korporacija). Iš pradžių ši trupė užsiėmė tiesioginėmis šešėlių teatro transliacijomis per televiziją. Tai buvo šešėlinių lėlių spektakliai karpinių fone, naudojant daugybę „washi“ bei tradicinio popieriaus sluoksnių. Nuo 1970-ųjų ši trupė ėmė kurti pasirodymus pradinėse mokyklose visoje Japonijoje, o 2009 m. pradėjo gastroles užsienyje, taip pristatydami rankų šešėlių teatrą visame pasaulyje. Šiuo metu teatro “Kakashiza” pasirodymai surengiami 1200 kartų per metus, juos aplanko apie 270 000 žiūrovų.

Šešėlinio teatro žavesys slypi magiškuose efektuose, kurie žiūrovams pažadina beribę vaizduotę. Su tokiais stebuklų kupinais efektais KAKASHIZA sukūrė daugybę skirtingų pasirodymų, kurie galiausiai atvedė iki pat dramos teatro spektaklių. Jie išrado originalius draminius elementus,  kurie šešėlių teatrui suteikė dar daugiau naujų ir netikėtų spalvų.

Šiuo metu teatras visapusiškai plečia savo kūrybos pritaikymo sritį, ieškodamas vis naujų formų ir galimybių idėjoms realizuotis.

Meniu