LABIRINTAS | Underwater teatras

Italija

  • N – 12
  • Vieta – Didžioji salė, KVLT
  • Idėja, režisūra, vaidyba – V. Bianchi, A. Buzzetti, G.De Canio

Tai šešėlių teatro spektaklis. Aktorių rankomis kuriami trimačių skulptūrų šešėliai projektuojami dideliame ekrane. Publika gali pamatyti, kaip scenoje atlikėjai manipuliuoja objektais ir naudoja kamerą kaip šviesos šaltinį – tokiu būdu sukuriama kino filmo žiūrėjimo iliuzija.

Jaudinančios scenos, primenančios vizualius eilėraščius, vaizduoja brangių ir reikšmingų gyvenimo akimirkų nuotrupas, žmogaus gyvenimo cikliškumą, egzistencinės prasmės paieškas.

Spektaklyje nėra teksto, tačiau originalus garso takelis persipina su šešėlių teatro scenomis ir tampa esmine pasakojimo dalimi. Spektalis įkvėptas vizualių menų kūrėjų – S. Steinbergo, E. Tresoldi, A. Modiljanio, M. Lai, A. Kalderio darbų.

Universali vizualinio teatro kalba tampa instrumentu leidžiančiu gilintis į žmogaus sąmonę ir daugybę jos aspektų.

Underwater teatras

„UnterWasser“ yra eksperimentinio teatro grupė, kurią 2014 m. įkūrė Valeria Bianchi, Aurora Buzzetti ir Giulia De Canio.

Kompanija kuria vizualiojo ir šiuolaikinio meno ribose, tirdama, kaip jie sukuria originalią, poetišką kalbą kaip žmogaus protą ir daugelį jo aspektų tyrimo instrumentą.

Dėmesys sutelkiamas į meninį objektą, rankų darbą, vaizdą, skulptūrą, judančią medžiagą. Spektaklis yra tarsi „mobilioji instaliacija“, kuria galima mėgautis besikeičiant scenoms.

Meniu