NAUJI KARALIAUS DRABUŽIAI | Mariboro ir Rijekos lėlių teatrai

Kroatija / Slovėnija

  • Amžius 6+
  • Trukmė45 min.
  • Vieta – Kamerinio teatro salė

Režisierius – Zoranas Petrovič
Dizaineriai – Toni Soprano ir Monika Pocrnjić
Dramaturgas – Marek Turošík
Kalbos patarėjas – Metka Damjan
Kostiumų dailininkė ir vaizdo įrašo autorė – Toni Soprano
Kompozitorius – Josip Maršić
Apšvietimo daizaineriai – Toni Soprano ir Andrej Firm
Apšvietimo ir vaizdo technikas – Andrej Firm
Garso technikas – Jure Auguštiner
Lėlių kūrėjai – Monika Pocrnjić ir Toni Soprano
Scenografai –
Lucijan Jošt, Branko Caserman, Nina Šabeder, Toni Soprano ir Monika Pocrnjić

Kaip ir daugelis Hanso Christiano Anderseno pasakų, istorija apie karalių, kuris dėl savo kvailumo tikėjo melagiais ir vagimis, yra aktuali ir šiandien. Senoje apleistoje tekstilės gamykloje žaidžia du vaikai. Virvės, audiniai, siūlai, lempos ir šešėliai tampa jų žaislais. Vaikai pasakoja istorijas ir įsivaizduoja pasaulį, kuriame gamykla vėl atsidaro, o jų tėvai vėl turi darbą. Vienintelis būdas tai pasiekti realiame pasaulyje yra įtikinti karalių iš naujo atidaryti gamyklą. Bet galbūt yra ir kitas būdas: apgaulė?

Istorijos esmė yra ne tik vaiko sąžiningumas, kuris yra nuostabiai apsaugotas nuo suaugusiųjų pasaulio išdavysčių, bet ir pripažinimas, kad žodžių audinys, kuriuo mes dažnai apdengiame savo baimes, iš tiesų negali mūsų nuo jų apsaugoti. Garsioji citata „Karalius nuogas!” priklauso būtent šiai pasakai. 

Šis jaudinantis pasakojimas supažindina vaikus su šiuolaikinį pasaulį apibrėžiančiomis temomis: politika, vartotojiškumu, globalizacija ir kova už geresnį gyvenimą. Kūrėjai skatina vaikus apmąstyti pasaulį, kuriame jie auga.

Rijekos lėlių teatro spektaklis apie žmogaus tuštybę, pastatytas bendradarbiaujant su „Maribor“ lėlių teatru.

Mariboro lėlių teatras

Mariboro lėlių teatras buvo įkurtas 1973 m. gruodžio 8 d., susivienijus dviems mėgėjiškiems teatrams – Lėlių teatrui KUD Jože Hermanko Maribor ir Mažąjam lėlių teatrui DPD, Svoboda Pobrežje. 1974/75 m. sezonas buvo pirmasis profesionalaus, naujai įkurto Slovėnijos lėlių teatro, sezonas. 1974 m. lapkričio 28 d., įvyko pirmojo spektaklio „Skrajojanti karvė“ premjera, kurią režisavo Bojanas Čebulj, pagal Boriso Roškerio muziką.

Šiandien Mariboro teatras bendradarbiauja su įvairiomis institucijomis, nepriklausomomis organizacijomis ir pavieniais asmenimis, siekdamas praplėsti ir pagerinti savo kuriamų spektaklių kokybę ir pasiekti kiek įmanoma platesnę auditoriją, populiarinant lėlių meną. Teatras daug investuoja į švietimą ir aktyvią savo veiklos plėtrą, taip keldamas savo veiklos standartus bei siekdamas sukurti patrauklų ir modernų lėlių teatrą, kuris per kūrybinę vaizduotę, lėlių meno supratimą ir gerą turinį, pasiektų net ir išrankiausias įvairaus amžiaus auditorijas.

Meniu