LAIKO NYKŠTUKAI |  Bratislavos lėlių teatras

Slovakija

Spektaklis sukurtas pagal Tomáš Končinský ir Barboros Klárovos knygą “Překlep a Škraloup”.

  • Amžius 6+
  • Trukmė – 60 min.
  • Vieta – Didžioji salė, KVLT

Scenarijaus autoriai – Tomáš Končinský ir Barbora Klárová
Režisierius – Jakubas Maksymovas
Scenografija, lėlės ir kostiumai – Olga Ziębińska
Muzika – Lazaras Novkovas
Dainos „Chrono numero“ teksto autorius – Petras Váša
Dramaturgija – Peteris Galdikas
Video – Jakub Ťapucha
Fotografijos – Juraj Starovecký
Vaidina – Michal Adam, Miriam Kalinková, Róbert Laurinec, Ľubomír Piktor

Nuotykių kupina istorija apie kelionę link paties LAIKO šerdies. Kiekvieną dieną galite matyti jų darbo rezultatus, tačiau iki šiol neturėjote galimybės jų sutikti. Kas jie tokie? Chrono nykštukai – LAIKO tarnai. Jie gadina kompiuterius, balina drabužius, ištrina kelio ženklus. Trumpai tariant, viskas šiame pasaulyje sensta ir genda jų dėka. Chrono nykštukai jau mokykloje mokomi, kad tokie darbai yra jų pareiga žmonijai. Tačiau žmonės dažniausia nelieka patenkinti nykštukų kenkėjų darbais.
Nykštukų ekskursijos į žmonių pasaulį metu, mažasis LAIKO tarnas pačiumpa vienos jaunos panelės suknelės kampą, norėdamas jį sutepti šokoladu. Ir kaip ji reaguoja? Žinoma – puola į ašaras. Ir mažojo nykštuko pasaulis per sekundę apsiverčia aukštyn kojomis.
LAIKAS neegzistuoja, ir net jei jis egzistuoja, – turi būti sunaikintas! Nuotykių kupina, filosofinė istorija apie maištą prieš valdžią, nutrūkusią draugystę ir ilgą kelionę gilesnės išminties link. Istorija pasakojama lėlių kino formatu.

Bratislavos lėlių teatras

Bratislavos lėlių teatras buvo įkurtas 1957 m. kaip pirmasis valstybinis lėlių teatras Slovakijoje. Lėlių teatro repertuare yra spektaklių, skirtų vaikams, taip pat jaunimui, performansų suaugusiems ir projektų, skirtų pradinėms mokykloms.

Pasinaudodamas įvairiais teatro ir meno metodais Bratislavos lėlių teatras siekia ne tik linksminti savo žiūrovus, bet taip pat ir provokuoti, įkvėpti bei paskatinti jų dvasinį tobulėjimą. Vienas iš šio teatro tikslų yra žadinti kultūrinį ir socialinį žiūrovų sąmoningumą, skatinant auditorijos nuomonės ir sugebėjimų formavimąsi. Tai yra menininkų susitikimo ir socialinio bendravimo vieta, kurioje daugiausia dėmesio skiriama aukštos vertės kūrybai tiek menine, tiek žmogiškąja prasme. Bratislavos lėlių teatras yra vieta, kuri panaudodama meną, veda žmones tolerancijos ir humanizmo link.

Meniu