PROGRAMA

Pasirinkite datą:

FESTIVALIO ATIDARYMAS

10:00 val. Kauno valstybinis lėlių teatras, Didžioji salė

Spektaklis RAUDONAS SKĖTIS  | Estijos jaunimo teatras  

10:00 val.

Spektaklis žaismingai pasakoja apie dviejų seserų vaikystės žaidimus, linksmybes, nuotykius ir kylančias nuotaikas – žaidime dalyvauja ir lietus, kuris prabyla lotyniškai. Šį spektaklį įkvėpė, gerai žinomos estų poetės, Betti Alver eilėraštis, kuris scenoje perteikiamas be žodžių. Veiksmą lengva suprasti net ir jauniausiems žiūrovams (nuo trejų metų)

ES PROJEKTO  PRISTATYMAS: DIDŽIŲJŲ MARIONEČIŲ MAGIJA VIEŠOSIOSE ERDVĖSE  | Festivalio atidarymas

10:30 val. 

Pirmąją festivalio dieną prie pagrindinio Lėlių teatro įėjimo bus iškilmingai atidengta specialiai išdidinta Stasio Ušinsko marionetė “Dainininkė”, kurią pagal senuosius brėžinius pagamino Kauno lėlių teatro meistrai. Lėlė atkurta naudojantis šiuolaikinėmis 3D  technologijomis. 

KAUNO ŽVĖRIS | Kauno valstybinis lėlių teatras

11:00 val. 

Spektaklio personažai – Rotušė ir Fontanas kviečia susipažinti su paslaptingu, senamiesčio požemiuose šimtus metų snaudžiančiu Mitiniu Kauno Žvėrimi. Tačiau Žvėris, pasirodo, mėgsta žaisti slėpynes ir jį išvysti,  nebus labai paprasta – reikės  užuosti, išgirsti, susekti, pamatyti, paliesti ir, jei labai pasiseks –  sugauti.  Į ką panašus Kauno Žvėris? Gal tai vaiduoklis, be kūno išvis?… Ar jis šaltas ir kietas, o gal minkštas ir lengvas?… Mitinis Kauno Žvėris nekantraudamas laukia susitikimo su žiūrovais.

Kūrybinės dirbtuvės AŠ KURIU PASAKĄ | Grafikės Kristinos  Norvilaitės – Geniušienės parodos MANO VAIKYSTĖS KODAI atidarymas

11:00 val. 

Užsiėmimo metu lino raižinių ir atspaudų pagalba kiekvienas vaikas sukurs savo unikalią pasaką paruoštose knygose.
Kūrybinėse dirbtuvėse kviečiami dalyvauti vaikai ir jų tėveliai.
Dirbtuves ves grafikė Kristina Norvilaitė.
Kūrybos priemonės bus suteiktos vietoje.

Paroda „Mano vaikystės kodai“
„Vaikystės tema mano kūryboje vyrauja dažnai. Iš jos išgyvenimų nuolat semiuosi įkvėpimo. Man be galo svarbu, kad ši paroda atkeliauja į Kauno lėlių teatrą, kuriame lankiausi su tėvais nuo pačių mažiausių dienų. Taipogi noriu ištransliuoti savo meilę ir dėmesį vaiko pasauliui. Kiekvienais metais atrandu kokį nors vaikystės kodą užslėptą savo sąmonėje. Kai surandu, noriu jį išspręsti. Taip ir atsiranda dar viena paroda mano gyvenime. Šiuose paveiksluose dominuoja dinamiška kompozicija, ryškių spalvų dermė, kuri tarsi atliepia gyvenimo siautulį.“ (grafikė K. Norvilaitė)
Daugiau apie menininkę: www.kristinanorvilaite.com ir www.galerija-norvilaite.lt

ŽUVĖDRŲ KARALIENĖ | Latvijos lėlių teatras

12:00 val. 

Latvijos lėlių teatro spektaklyje „Žuvėdrų karalienė“ pasakojama apie Renatą – niūrią kaimynę, kuri daug ko negali pakęsti šiame pasaulyje, dažnai rašo skundus miesto tarybai ir niurzga dėl triukšmingo vaikų plepėjimo. Jai ypač trukdo žuvėdros, kurios kažkodėl garsiai veržiasi į jos kiemą. Renata gyvena mažo miestelio daugiaaukščiame name, mažame butuke, į kurį žvilgtelėjus  galima sužinoti šių namų šeimininkės paslaptį. Kokia iš tikrųjų yra Renata? Gal ji tiesiog užburta?

AŠ – ŽVĖRIS |  Kauno valstybinis lėlių teatras

18:00 val.

Jaunimui skirtame spektaklyje „Aš – Žvėris“ kalbama apie jaunosios kartos žmogų, kuris atranda savyje kultūros jėgą – „žvėrį“. Bręsdamas per susitikimą su menu, kontaktą su draugiškais žmonėmis, pasikliaudamas nuojauta, jis ima pats kurti galingus ir paveikius reginius.

Meniu