ROBOTAS IR PETELIŠKĖ | Balstogės lėlių teatras

Lenkija

  • Visai šeimai
  • Trukmė – 45 minutės
  • Vieta – Teatro muziejus, KVLT

Vaidina – Izabela Maria Wilczewska, Błażej Piotrowski, Adam Zieleniecka,
Istorijos autorius – Vytautė Žilinskaitė
Režisierė – Agnė Sunklodaitė
Scenografija – Giedrė Brazytė
Muzika – Antanas Jasenka
Video –
Rimas Sakalauskas

Spektaklis „Robotas ir peteliškė“ sukurtas pagal to paties pavadinimo Vytautės Žilinskaitės apysaką. Jame kalbama apie tokias amžinąsias mus visus vienijančias vertybes kaip meilė, atjauta, draugystė. Taip pat prabylama apie akimirkos trapumą ir grožį, kurį labai svarbu laiku pastebėti.

Tai istorija apie robotą, kuris įsimyli visiškai kito, jam svetimo pasaulio atstovę – peteliškę. Mechaninis herojus pirmą kartą gyvenime patiria realius jausmus- meilę, empatiją, prisirišimą, o taip pat ir baimę bei apgailestavimą…

Spektaklio veiksmas vyksta improvizuotame senų robotų muziejuje, kuriame auditorija yra kviečiama įsitraukti ir dalyvauti roboto ir jo draugų nuotykiuose.

Balstogės lėlių teatras (BTL – Białostocki Teatr Lalek)

Balstogės lėlių teatras savo veiklą pradėjo 1953 m., kai mažai lėlininkų trupei buvo suteikta valstybės subsidija. Nuo tada, teatras pradėjo savo profesionalaus gyvavimo laikotarpį per sezoną išleisdamas nuo 3 iki 6 naujų spektaklių, naudodamas pačių įvairiausių tipų lėles ir skirtingas pasirodymų formas (nuo vizualaus iki objektų, kaukių ar dramos teatro).

Balstogės lėlių teatras yra vienas iš seniausių lėlių teatrų Lenkijoje, kuris turi repertuarą ir suaugusiems. Nuo 1972 m. šis teatras stato spektaklius pagal  pasaulio didžiųjų literatūros autorių darbus (tarp jų Bokacijus, Kalderonas, Rostandas, Gogolis ir kiti). 

Teatras taip pat yra tarptautinio lėlių teatrų suaugusiems “Lėlių metamorfozės” festivalio organizatorius.

Meniu