Spektaklis KAUNO ŽVĖRIS | Kauno valstybinis lėlių teatras

Lietuva

Spektaklis – žaidimas vaikams

  • Amžius  4+
  • Trukmė – 40 min.
  • Vieta – Kauno valstybinio lėlių teatro vidinis kiemelis

Autorius ir režisierius – Andrius Žiurauskas
Dailininkas – 
Dominykas Gutauskas
Kompozitorė – 
Raminta Naujanytė – Bjelle
Vaidina – 
Dominyka Budinavičiūtė, Rūta Kumpikaitė / Remigijus Endriukaitis, Arvydas Šaučiūnas

Premjera: 2021-03-25

Spektaklio personažai – Rotušė ir Fontanas kviečia susipažinti su paslaptingu, senamiesčio požemiuose šimtus metų snaudžiančiu Mitiniu Kauno Žvėrimi. Tačiau Žvėris, pasirodo, mėgsta žaisti slėpynes ir jį išvysti,  nebus labai paprasta – reikės  užuosti, išgirsti, susekti, pamatyti, paliesti ir, jei labai pasiseks –  sugauti. Ar žinote, kaip kvepia mėgstamiausias Kauno Žvėries patiekalas­­? Gal kava, vanile ar cukraus pudra? O kaip Žvėris skamba? Gal jis aidi, gal  šaukia, gal barška, gal kaukia? Turi neturi pėdsakų jis? O gal pėdų neturi išvis? Į ką panašus Kauno Žvėris? Gal tai vaiduoklis, be kūno išvis?… Ar jis šaltas ir kietas, o gal minkštas ir lengvas?… Mitinis Kauno Žvėris nekantraudamas laukia susitikimo su žiūrovais.
Patyriminiame, objektų teatro principu sukurtame  pastatyme, vizualiai ir žaidybiškai, pasitelkus pagrindines jusles – regą, klausą, uoslę ir lytėjimą, keliaujama ieškoti Mitinio Kauno Žvėries. Aktoriai šiame spektaklyje – žaidime yra interaktyvumo iniciatoriai. Jų tikslas – įtraukti mažuosius žiūrovus į spektaklio vyksmą, sužadinti jų smalsumą, vaizduotę ir kūrybiškumą.
„Pažinimas yra didžiausias vaizduotės priešas. Kaip ir tikėjimui. Bet žaidimas be vaizduotės – neįdomus. Aš tikiu, kad Kaune gyvena Žvėris. Aš gyvenu įdomiai.“ (rež. A. Žiurauskas)

Meniu