RAUDONAS SKĖTIS | Estijos vaikų ir jaunimo teatras 

Estija

  • Amžius  3+
  • Trukmė – 25 min.
  • Vieta – Didžioji salė, KVLT

Autorė Betti Alver
Dramaturgas ir režisierius – Karl Sakrits
Dailininkas – Gerli Mägi
Kompozitorė – Vootele Ruusmaa
Šviesų dailininkas – Triin Rahnu
Vaidina – Laura Nõlvak ir Kaisa Selde

Estijos vaikų ir jaunimo teatras

Estijos jaunimo teatras (anksčiau žinomas kaip Estijos valstybinis lėlių teatras, Estijos lėlių ir jaunimo teatras ir NUKU teatras) buvo įkurtas 1952 m. ir iki šiol yra vienintelis profesionalus lėlių teatras Estijoje. Jis buvo įkurtas lėlininko ir režisieriaus Ferdinando Veike iniciatyva, kuris beveik tris dešimtmečius buvo šio teatro meno vadovas. 

Istoriniame Talino senamiestyje įsikūręs teatras, savo spektakliais siekia formuoti jaunimo kultūrinį suvokimą, praturtinti jausmus, atspindėti jaunosios auditorijos pasaulio suvokimą ir padėti geriau pažinti tiek save, tiek juos supantį pasaulį.

Estijos jaunimo ir vaikų teatras yra vienintelis teatras Estijoje, kurio repertuare nuolatos yra lėlių ir vaizdinio teatro pastatymų. Kurdamas savo pastatymus šis teatras visada siekia dialogo tarp turinio ir vizualios išraiškos formų.

Spektaklis žaismingai pasakoja apie dviejų seserų vaikystės žaidimus, linksmybes, nuotykius ir kylančias nuotaikas – žaidime dalyvauja ir lietus, kuris prabyla lotyniškai. Šį spektaklį įkvėpė, gerai žinomos estų poetės, Betti Alver eilėraštis, kuris scenoje perteikiamas be žodžių. Veiksmą lengva suprasti net ir jauniausiems žiūrovams (nuo trejų metų)

Meniu