ŽUVĖDRŲ KARALIENĖ | Latvijos lėlių teatras

Latvija

  • Amžius 4+
  • Trukmė – 50 min. (1 veiksmas)
  • Vieta – Kamerinio teatro salė

Istorijos autorė Rūta Briedė
Scenos režisierius Edgars Kaufelds
Scenos režisierė, lėlių kūrėja  Rūta Briedė
Kompozitorius Jēkabs Nīmanis
Šviesų dizaineris Uldis Andersons
Vaidina – Baiba Vanaga, Anrijs Sirmais
Balsai – Silvija Bitere, Kaspars Znotiņš, Rūdolfs Apse

Renata – nemaloni ir niūri kaimynė, kuri šiame pasaulyje daug ko negali pakęsti. Ji dažnai rašo skundus miesto tarybai ir niurzga dėl triukšmingo vaikų plepėjimo. Jai ypač trukdo žuvėdros, kurios dažnai garsiai veržiasi į jos kiemą. Renata gyvena paprasto miestelio daugiaaukščiame name, mažame bute, tačiau pažvelgus atidžiau, ten slepiasi labai neįprasta paslaptis. Kas iš tikrųjų yra Renata? Gal ji yra užburta?

Ar jūsų vaikas žino, kad nemalonus kaimynas, negalintis pakęsti žuvėdrų klykavimo, gali būti užburta karalienė, o dėdė, kuris dainuoja ir groja akordeonu, gali pasirodyti mylintis princas? Pažiūrėję spektaklį apie žuvėdrų karalienę Renatą, vaikai suvoks paslaptis, kurios gyvena kiekviename iš mūsų.” Inese Zander.

Knygos „Žuvėdrų karalienė“ autorė Rūta Briede už debiutą vaikų literatūroje gavo Janio Baltvilko apdovanojimą „Jaunaudze“.

Latvijos lėlių teatras

Ankstyvoji Latvijos lėlių teatro pradžia siekia net 1942 m., kai karo metais Rusijos Ivanovo mieste susikūrė Latvijos TSR nacionalinis meno ansamblis. Ten susibūrė lėlininkų grupė, kurios pasirodymus stebėjo evakuoti kariai ir patys latviai. 1944 m. spalio 4 d. buvo atidarytas Latvijos TSR nacionalinis lėlių teatras.

Šiandien Latvijos lėlių teatras yra vienintelis teatras Latvijoje, kuriame vaidina dvi trupės – latvių ir rusų, taip įnešant realų indėlį į socialinę integraciją. Teatras savo repertuare turi tiek latvių, tiek pasaulio klasikos bei šiuolaikinės literatūros kūrinių spektaklių. 

Siekiant išsaugoti aukštus spektaklio standartus, teatre dirba tik profesionalūs lėlininkai, lėlių kūrėjai ir režisieriai, kurie nuolat tobulina savo meninę patirtį dirbtuvėse su žymiausiais pasaulio lėlininkystės ekspertais. Kiekvienas – vaikas, jaunuolis ar suaugęs – gali rasti užburiantį, įkvepiantį ir linksmą spektaklį, tinkantį visoms amžiaus grupėms.

Meniu